Ölen dede, hayırsız torunlarına vasiyetiyle ders verdi

İngiltere’de yaşayan Frederick Ward’ın kendisini ziyaret etmeyen torunlarına servetinden çok az para bırakması ülkede gündem oldu.

Ward, 2020’de yaşamını yitirdiğinde 500 bin poundluk (yaklaşık 20 milyon TL) servetini iki çocuğuna bıraktı. Ward, ölen oğlu Fred Jr’ın beş kızını ise görmezden gelerek mirastan çıkarmıştı.

Akciğer rahatsızlığı nedeniyle üç kez hastaneye kaldırıldıktan sonra kendisini ziyaret etmedikleri için üzgün olduğunu söyleyen dede, çocuklara 50’şer sterlin (yaklaşık 2 bin TL) bırakmıştı.

MAHKEME SON KARARINI VERDİ

Ward’ın 5 torunu dava açarak dedelerinin servetinin üçte birini almak için yasal süreç başlattı. Fakat önceki gün görülen duruşmada hakim torunların haksız olduğu ve Ward’ın parasını kendisini ziyaret etmeyen torunlarına vermeme gibi bir hakkı olduğuna kanaat getirdi.

Yüksek Mahkeme Yargıcı James Brightwell, 2018 tarihli vasiyetnamenin “tamamen mantıklı” olduğuna hükmetti ve torunların “hayal kırıklığına uğramış” büyükbabalarıyla “çok sınırlı görüştüğünü” vurguladı.

Öfkeli torunlar, amcaları ve halalarının dedelerini etkilediğini ve vasiyetnameyi değiştirmeye zorladığını iddia etmişti. Kızların babaları 2015 yılında yaşamını yitirmiş ve aile fertleri birbirlerinden uzaklaşmıştı. Amcaları her bir yeğenine dedelerinin ölümünden sonra 50 pound (yaklaşık 2 bin TL) vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x