Kılıçdaroğlu: Uyarıyorum…

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

“‘EKONOMİ BATIYOR’ DEDİM, ‘ŞAHA KALKIYORUZ’ DEDİN”

“Uyarıyorum” diyen Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

* “Sana ‘tasarruf et’ dedim, “itibardan tasarruf olmaz’ dedin.

* ‘Milletin parasını israf ediyorsun -5’li çetelere peşkeş çekiyorsun- ekonomi batıyor’ dedim, ‘şaha kalkıyoruz’ dedin.

* ‘Güçlü bir ‘Stratejik Planlama Teşkilatı’ kurulmalı, hesapsız ödenen faizler ve artarak giden cari açık felakete sürükler’ dedim, ‘Ben ekonomistim, Bay Kemal anlamaz’ dedin, ekonomik tedbirleri memur servislerini keserek aldın.

* ‘Ekonomik iyileşmenin temelinde adil hukuk sistemi yatar, yargıdan elini çek!’ dedim, yargıyı cemaatlere, ekonomiyi damadına ve gözleri ışıltı saçan ekonomi biliminin cahili birine bıraktın.

“MAFYA ÇETELERİNİ ÜLKEMİZE DOLDURDUN”

* ‘Gazetecilerle uğraşma, milletin haber alma hakkı kutsaldır’ dedim, hala bugün bile ortağın çıkmış ‘gazetecileri içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur’ diyor.

* ’13 milyon sığınmacıyı, hem ekonomik olarak kaldıramayız hem de demografik yapımızı bozar, 6 milyar Avroyu biz Avrupa’ya verelim, sığınmacıları onlar alsın’ dedim, Avrupa’daki böyle emir aldım diyemedin, ‘ensar-muhacir’ dedin.

* ‘Vatandaşlık satılmaz, namustur.’ dedim, 3 kuruş paraya Türkiye Vatandaşlığı sattın. Bizi dünyaya rezil ettin. Mafya çetelerini ülkemize doldurdun.

“HEM TÜRKİYE CUMHURİYETİ HEM DE CHP TESLİM ALINAMAZ BİR KALE OLARAK EBEDİYEN VAR OLACAK”

* Ne ekonomiden anlarsın! Ne dış politikadan anlarsın! Ne memleketin derdinden anlarsın! Emekli, emekçi, işçi, öğrenci, memur, genç, çocuk, fakir-fukara bilmezsin. Hem beceriksiz hem de kötüsün. Hamasetle, yalanla, iftirayla milleti kandırdın! Seninle mücadele edeceğiz…

* Ve tekrar söylüyorum; sen ve işgal çeten bu ülkenin selameti için verilmiş bir sadaka olarak hatırlanacaksınız, ama hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Cumhuriyet Halk Partisi teslim alınamaz bir kale olarak ebediyen var olacaktır…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x