Ayşe Ateş: MHP ve Ülkü Ocaklarını sanık sandalyesine oturtan, koruma hususunda kararlılıkla davrandığınız suç örgütü

T24 Haber Merkezi

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük‘ün iddialarına cevap verdi. Sosyal medyadan Küçük’ün kendisi ve CHP’yi hedef alan açıklamasını alıntılayan Ateş, “MHP ve Ülkü Ocaklarını sanık sandalyesine oturtan ben değilim. İçinizde olan ve koruma hususunda kararlılıkla davrandığınız suç örgütü” diye yazdı. “Gerçeği siz de bütün bu millet gibi biliyor, tabanınızı ikna etmek için algı çalışmalarıyla çırpınıp duruyorsunuz” ifadelerini kullanan Ateş, “Fazla çırpınmayın çünkü bataklıkta çırpınan daha hızlı batar” dedi.

Ankara’da düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP’li Küçük’ün iddialarına yanıt verdi. Milletin, MHP’yi suçluları koruduğu için sanık sandalyesine oturttuğunu yazan Ateş, Küçük’ün Sinan Ateş dosyasına bakmadan kendi güruhunun iddiaları üzerinden siyaset ürettiğini söyledi.

Ateş’in Küçük’e verdiği yanıt şöyle:

“Musa Küçük de MHP içerisinde dosyaya hiç bakmayıp sosyal medyada kendi güruhunun iddiaları üzerinden siyaset üreten bir vekil gibi görünüyor. MHP ve Ülkü Ocaklarını sanık sandalyesine oturtan ben değilim. İçinizde olan ve koruma hususunda kararlılıkla davrandığınız suç örgütü. Dosya size uzun gelebilir, açın iddianameyi okuyun. Hangi Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı tutuklanmış, hangi MHP İstanbul İl Yöneticisi cezaevinde; kim, kaç yılla yargılanıyor. Kiralık katili hangi tahsisli araçla, kim kaçırmış. Sanıklar bunlar. Kaldı ki sizi suçluları koruyan bu tavrınızla milletimiz zaten sanık koltuğuna oturttu.

Bunlar benim iddialarım değil. Bunlar 1 Temmuz günü Sincan’da görülecek olan mahkemenin siyasi dokunuşlar yapılmış sözde iddianamesinin içeriği.

Eğer durum sizin iddia ettiğiniz gibi olsaydı, soluğu çoktan savcılıkta almış, hakkımda suç duyurusunda bulunmuştunuz.

Gerçeği siz de bütün bu millet gibi biliyor, tabanınızı ikna etmek için algı çalışmalarıyla çırpınıp duruyorsunuz. Fakat fazla çırpınmayın çünkü bataklıkta çırpınan daha hızlı batar.”

Musa Küçük’ün açıklamasının tam metni:

“Son dönemde MHP’ye ve ülkü ocaklarına yönelik utanmaz saldırılara dair

Dünya ve bölgemiz yeniden şekillenirken MHP ve dahası Türkiye üzerine kirli oyunlar iyice azgınlaşmış durumdadır. Cumhuriyetin kurucusu olduğunu iddia eden CHP adeta bu pis tezgahın karargahı haline gelmiş durumdadır. FETÖ ve PKK’ya hamilik yapmayı artık saklama gereği duymayan CHP, üst yönetimi menfur Sinan Ateş cinayetini alabildiğince kullanmaya devam etmektedir. Üstelik tezgahın göbeğine Sinan Ateş in eşini oturtmuş durumda, eşini cinayete kaybeden bir anneden öte davranarak eşinin katillerini bulmayı çoktan aşmış MHP ve Ülkü Ocaklarını sanık sandalyesine oturtma pozisyonuna geçmiştir.

ABD öyle istiyor PKK ve FETÖ öyle beddua ediyor; MHP yargılansın yoksa her iki kanlı örgüt de bitme noktasına geliyor. MHP siyasette belirleyici olduğu sürece ABD’nin bu bölgede istediğini asla alamayacağını çok iyi bilmekteler.

Bugün FETÖ, PKK ve ABD, MHP ve Ülkü ocakları kapatılsın sanık sandalyesine oturtulsun dese bu millet asla buna itibar etmez ama Sinan Ateş in eşine söyletmek fitnenin en büyüğüdür ve tam da bunu yapıyorlar. CHP’nin bütün gücü ile organize ettiği bu kirli tezgah var gücü ile sürdürülmektedir.

Burada mesele hak arama meselesi değil mesele MHP’siz bir Türkiye. Mesele terör örgütlerinin söz sahibi olduğu ABD karşısında eğilen bir Türkiye’dir. Sinan ateşin eşi büyük bir kurgu ve güçlü bir kadro ile çok iyi yönlendiriliyor attığı adım, söyleyecek sözü özenle seçiliyor. Olay çocuklar üzerinden de propaganda yapılan bir mahiyet ile aslından saptırılarak adeta PKK, FETÖ ve ABD’nin sözcülüğüne dönüştürülüyor. CHP ise hem kendi örgütünü hem de kendine bağlı basın ve sosyal medya ordusunu sonuna kadar kullanıyor.

Ama esas üzücü olan bu dilin Cumhur ittifakı içinde fitneye sebep olacağını bildiği halde bu yola hizmet edenler olmasıdır.15 Temmuz hain darbe girişiminden beri sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin ısrarla vurguladığı FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması ve ortaya çıkarılması meselesinin önemi de bu vesileyle bir kez daha görülmüştür.

Musa Küçük
MHP Gümüşhane Milletvekili”

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

 • ASUMAN ARANCA

 • Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

  Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

 • Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

  Sinan Ateş cinayetini suikast çetesine rapor eden fotoğraf ortaya çıktı: Tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu!

  Sinan Ateş iddianamesi: Telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporu göz ardı edildi!

  İşte iddianamede yer verilmeyen Ayşe Ateş’in ifadesi: Olcay Kılavuz’un da suikastta dahli olduğu kanaatindeyim

  T24, Sinan Ateş cinayetindeki tetikçinin kaçırıldığı “çakarlı” aracın görüntüsüne ulaştı: Geçtikleri güzergâhta PTS kayıtlarına böyle takıldı

 • TOLGA ŞARDAN

  Sinan Ateş cinayetinden gözaltına alınan iki polis, nasıl Özel Harekatçı oldu?

  Sinan Ateş’in öldürülmesiyle bağlantılı Mersin’deki cinayette eski Ülkü Ocakları Başkanı’na 10 yıl hapis cezası verildi

 • CANDAN YILDIZ

  Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş: Kendisini devlet zanneden paralel çete o kadar rahat cinayet işlemiş ki onlarca delil bırakmış

  Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir: Sinan Ateş cinayeti Ülkücülerin ‘Kerbela’sıdır; ocaklar kuşatma altında

Cinayete ilişkin tüm haberler için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x